Титул "Міс Світу" завоювала пуерториканка

Коломойський прокоментував перехід "ПриватБанку" в держвласність

Курс гривні до долара впав до 26,33 грн/$

«
»

В Україні старотували перші місцеві вибори в 144 об’єднаних громадах

Сьогодні, 18 грудня, в Україні стартувало голосування на перших місцевих виборах в 144 об’єднаних територіальних громадах.

У 144 об’єднаних територіальних громадах України почалися вибори
Фото: cvu.ngo/ Facebook

Як повідомляє громадянська мережа “Опора”, за результатами голосування буде обрано 76 сільських та селищних голів, 21 міський голова, місцеві ради і один староста. Голосування почалося о 08.00 і закінчиться о 20.00.

В “Опорі” зазначили, що агітаційна активність місцевих організацій політичних партій і кандидатів була невисокою.

Проведення цих виборів є заключним етапом об’єднання територіальних громад та набуття повноважень новими органами самоврядування.

Відповідно до Закону України “Про місцеві вибори” в міських громадах вибори до рад відбуваються в багатомандатному виборчому окрузі за пропорційною виборчою системою за виборчими списками місцевих організацій політичних партій з закріпленням кандидатів по територіальним виборчим округам.

Вибори міського голови у громадах проводяться за мажоритарною системою відносної більшості і не потребують повторного голосування.

У сільських, селищних об’єднаних територіальних громадах вибори до рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія громади. А голови таких громад – за мажоритарною системою відносної більшості.

В кінці 2016 року в Україні буде вже 368 об’єднаних територіальних громад.

11 грудня відбулися перші вибори в 41 об’єднаної територіальної громади. Обрання першого в Україні старости відбулося в січні 2016 року.

Об’єднані територіальні громади були створені в рамках децентралізації в усіх областях України в березні 2016 року.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading...

НОВИНИ

РЕГІОНИ

СТИЛЬ ЖИТТЯ

РОЗВАГИ

ПРО НАС

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • RSS
  • YouTube