«
»

Мережа АТБ працює в Криму і платить податки Росії – ЗМІ

Видання “Обозреватель” в розслідуванні стверджує, що власники української мережі супермаркетів АТБ провели “судову реструктуризацію” своїх активів в Криму і продовжують отримувати від них прибуток.

На момент окупації в Криму працювало 50 магазинів АТБ, зараз в мережі ПУД їх уже 63, стверджують автори розслідування
Фото: obozrevatel.com

У 2015 році підприємства власників української мережі супермаркетів АТБ – Геннадія Буткевича, Євгенія Єрмакова та Віктора Карачун – заплатили в бюджет Росії $5 млн податків, заявляє видання “Обозреватель” в своєму розслідуванні. Загальна виручка компаній перевищила $180 млн, стверджують автори.

Портал описав схему, в яку включені європейські офшори і російські підприємства групи АТБ, які мають діючих, зареєстрованих в українському Мін’юсті, “двійників”: компанії з однаковими засновниками, статутним фондом і директорами знаходяться відразу в двох реєстрах, в Україні і в Росії. Головною компанією розслідувачі називають ПУД, друга за величиною – фірма ІБК. У статті наводяться дані фінансової звітності, в тому числі – дані з податкових відрахувань до російського бюджету.

“Тільки дві ці компанії сумарно забезпечили фінансування армії окупанта на $5,2 млн”, – роблять висновки автори.

Вони відзначають, що на момент окупації в Криму працювали 50 магазинів АТБ, зараз в мережі ПУД їх вже 63.

Щоб не втратити свої активи в Криму, власники провели їх “судову реструктуризацію”, пише видання. Журналісти пояснюють, що українські компанії подали позови проти своїх дочірніх підприємств в суд окупованого Криму, який наклав на майно арешти. В результаті нерухомість і транспорт продовжує експлуатуватися, але завдяки рішенню суду про арешт все майно “застраховано”. Автори відзначають, що магазини отримують ліцензії на торгівлю алкоголем за тими адресами, де знаходяться об’єкти АТБ.

“Таким чином Буткевич, Карачун і Єрмаков” підстрахувалися “від рейдерських захоплень і унеможливили передачу активів кому-небудь. Що ще раз підтверджує повний їх контроль над бізнесом в Криму”, – сказано в матеріалі.

Автори опублікували схему, в якій показали, як українські та російські підприємства, підконтрольні АТБ, пов’язані через віргінський офшор.

Інфографіка: obozrevatel.com

В “Обозревателе” відзначають, що перереєстрація кримських підприємств АТБ на офшори приблизно збігається за часом з передбачуваним вступом до частку російського олігарха Костянтина Малофєєва, скандально відомого в зв’язку зі звинуваченнями в шахрайстві і рейдерстві, проти якого в Україні відкрито кримінальне провадження за підозрою в поставках зброї бойовикам на сході України. Автори припускають, що партнерство з Малофєєвим могло допомогти в легалізації роботи АТБ в Криму і почати будувати плани по розширенню бізнесу на територію Росії (про це писав російський портал “Століття” з посиланням на свої джерела, близькі до переговорів).

Журналісти роблять висновок, що за співпрацю з окупаційною владою, згідно зі ст. 96-9 Кримінального кодексу України, підприємства повинні бути ліквідовані.

6 коментарі

 1. Людмила Відповісти

  Что вы все пристали в АТБ, да, возможно это их магазины, и не удивительно, что нужно платить налоги, так за магазины на материковой части Украины тоже платятся налоги и немаленькие! Почему об этом никто не говорит?

 2. Алексей Відповісти

  Это и не было секретом. Вполне логично, что если компания работает в другой стране, то и налоги с доходов в этой стране платятся именно ей. Платят и хорошо. Главное, чтоб в Украине продолжали платить. В чем вообще проблема?

 3. Валентин Відповісти

  Что за дурная привычка считать чужие деньги? Не из вашего же кармана заплатили 5 миллионов! В Украине АТБ налоги платит исправно. Чего еще надо?

 4. Виктор Відповісти

  Будьте благоразумными! Если АТБ платит в Украине налоги, то какая разница, что они делают за ее пределами? Кто пострадал от того, что сеть АТБ ведет бизнес вне территории Украины? Главное, чтобы все было законно.

 5. Александр Відповісти

  А наш президент Порошенко, сколько платит налогов в России со своей Липецкой фабрики «Roshen»?

 6. Пётр Відповісти

  А где отсканированные документы с печатями, какие есть реальные доказательства что корпорация «АТБ» действительно работает в Крыму и платит там налоги, потому что то что вы предоставили нарисует даже школьник!

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading...

НОВИНИ

РЕГІОНИ

СТИЛЬ ЖИТТЯ

РОЗВАГИ

ПРО НАС

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • RSS
 • YouTube