Шахраї почали полювання за власниками карт "Приватбанку"

Савченко представила громадську платформу "Руна"

Кращі пісні на Новий рік і Різдво 2017

Під Полтавою в лісосмузі знайшли повішеного підлітка

У Москві чоловік поранив п'ятьох осіб, взяв у заручники жінку,…

Двоє українських військових потрапили в полон під Луганськом

Бойовики "ДНР" передали Україні двох полонених жінок

Військовий міністр Ізраїлю закликав євреїв до виходу з Франції

Аваков попросив японців про знижку на патрульні машини

У Дніпрі заборонили використовувати феєрверки на Новий рік і Різдво

Кіссінджер розробляє для Трампа план, за яким Захід визнає право…

На місці катастрофи Ту-154 виявили 12 тіл

На "Корейських авіалініях" буйних пасажирів будуть втихомирювати електрошокером

«
»

Як контролювати забудовника і не бути обманутим

Тема інвестування будівництва “з фундаменту” є актуальною та гострою темою. Численні приклади обману інвесторів з боку забудовників створює ажіотаж навколо теми та гальмує розвиток ринку даної послуги не зважаючи на актуальність останньої.

Не зважаючи на недосконалість законодавчої бази, термін переоформлення права власності на збудований об’єкт на інвестора може бути захищена в рамках загального договірного процесу. Головним в даному питанні є вирішення наступних питань при укладенні інвестиційного договору:

  • строк виконання зобов’язання інвестора має бути визначений чіткою календарною датою, а не залежати від настання певної події;
  • має бути вказані значні штрафні санкції для забудовника за порушення такого строку, а механізм нарахування та стягнення їх має бути чітко прописаний;
  • порядок здійснення оплати з боку інвестора має бути визначений частками і напряму залежати від здійснення забудовником певних циклів будівництва;
  • договір інвестування має визначати чіткий механізм отримання інвестором достовірних даних про стан виконання будівельних робіт;

Навіть за умови грамотного висвітлення вказаних питань у договорі про інвестування будівництва, сам інвестор зобов’язаний особисто і своєчасно слідкувати за належним виконанням такого договору з боку забудовника з метою виявлення ризикованих ситуації.

В наш час і сам забудовник в нестабільній економічній ситуації має величезні ризики починаючи будівельні проекти. Нестабільний курс долара та постійні зміни в діючому законодавстві здатні зруйнувати навіть найкращий бюджет такого довготривалого тривалого процесу як будівництво. В таких реаліях тісна та плідна співпраця інвесторів та забудовника на всіх стадіях будівництва здатна оперативно сприяти вирішенню проблем, що виникають.

В противному випадку, інвестори, що не цікавляться ходом виконання будівельних робіт, самі стимулюють забудовника, що не справляється з взятими на себе зобов’язаннями, до вчинення протиправних дій з метою уникнення відповідальності.

Доречним та ефективним в процесі контролю забудовника є об’єднання інвесторів у великі групи з метою економії грошей і часу, витрачених на контроль за забудовником. В результаті такого об’єднання, інвестори здатні за розумні кошти організувати співпрацю з відповідним правознавцем та фахівцем в галузі будівництва (архітектор, що має навички авторського контролю за будівництвом). Вказані фахівці здатні ефективно слідкувати за ходом виконання договорів про інвестування будівництва та своєчасно інформувати інвесторів про можливі ускладнення та неякісне виконання будівельних робіт. Окремо наголошуємо, що участь юристів у підготовці, укладенні та виконанні договорів про інвестування будівництва, не лише створюють додаткові механізми захисту інтересів інвестора, але й дієві механізми стримування забудовника від протиправних дій.

Паєві венчурні закритий недиверсифікований інвестиційний фонд є одним з дієвих фінансових інструментів інвестування в нерухомість. В даному випадку Компанія з управлінню активами, ліцензована юридична особа, створює відповідний фонд статутного фонду залучаються грошові кошти чи майно (земельні ділянки) шляхом емісії та продажу відповідних сертифікатів. Таким чином відповідний фонд стає юридично оформленою сукупністю активів, за які відповідна КУА, КУА зобов’язана витратити на будівництво, визначене у відповідному проспекті емісії, шляхом укладення відповідних договорів будівництва і т.д.

У такому випадку КУА несе повну відповідальність за виконання відповідного проспекту емісії — завершення будівництва та здачу в експлуатацію об’єкту. КУА здійснює фінансування будівництва, а отже оплата будівельних робіт здійснюється юридичною особою, що найняла забудовника і безпосередньо заінтересована в завершенні будівництва у визначений строк. Очевидна перевага в тому, що юридична особа має всі необхідні ресурси для контролю за забудовником в тому числі і фінансові, а тому така схема є більш ефективною з точки зору захисту прав інвесторів.

Будівництво за допомогою паєвих фондів є більш цивілізованою схемою інвестування будівництва, яка унеможливлює не цільове чи не ефективне використання грошових коштів інвесторів забудовником.

Окремо слід звернути увагу на те, що на відміну від договору про паєву участь у будівництві, який інвестор має при укладенні договору інвестування з самим забудовником, сертифікат відповідного будівельного ПІФу є фінансовим активом, який має відповідну вартість на ринку цінних паперів, які не обмежені в обігу та зростають зі зміною фази будівництва. Фактично придбавши такий сертифікат, особа може продати його через певний час по іншій, збільшеній вартості і не є обмеженою в розпорядженні власною інвестицією.

Автор Сергій Боголюбов
Керуючий партнер МЮК «Боголюбов і партнери»

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading...

ВИБІР РЕДАКТОРА

У Москві чоловік поранив п'ятьох осіб, взяв у…

Кіссінджер розробляє для Трампа план, за яким Захід…

Водолази виявили один з "чорних ящиків" Ту-154 і…

У Москві помер аташе посольства Іраку в Росії

НОВИНИ

РЕГІОНИ

СТИЛЬ ЖИТТЯ

РОЗВАГИ

ПРО НАС

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • RSS
  • YouTube