У Сомалі через вибух замінованого авто загинули 29 людей

Число загиблих в результаті теракту в Стамбулі збільшилася до 38

Батько загиблого в Княжичах поліцейського почав власне розслідування

У Туреччині оголошено національний траур після двох вибухів у Стамбулі

У Нігерії обвалився дах церкви, загинули 60 осіб

Число постраждалих в наслідок теракту в Стамбулі збільшилося до 200…

"Океан Ельзи" на концерті в Мінську присвятив пісню загиблому журналісту…

У Сирії в провінції Хомс розбився військовий літак сил Асада…

«
»

Багатотисячні штрафи, урізані стипендії, обмежені пенсії і інші підводні камені закону про зарплату в 3200

“Вільна Преса” прочитала прийнятий Радою законопроект, який уряд презентував як “закон про підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн”. Про 3200 там якраз нічого не написано, зате є багато інших цікавих новацій.

У вівторок народні депутати схвалили і прийняли за основу і в цілому розроблений Кабінетом міністрів законопроект №5130, який дозволить підвищити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату вдвічі – до 3200 гривень. Попри те, що цей законопроект вже охрестили “законом про зарплату 3200”, в тексті самого документа ця цифра ні разу не звучить.

Конкретні обчислення ми побачимо вже в Державному бюджеті на 2017 рік. Що ж передбачає цей закон?

Він змінює в принципі всю систему нарахування зарплати – ліквідує прив’язку посадових окладів чиновників до показника мінімальної зарплати, яка буде встановлена в Держбюджеті (щоб не підвищувати всім бюджетникам зарплати слідом за “мінімалкою”). Але, крім цього показника, закон несе чимало змін до підходів стипендіального забезпечення і умов роботи для приватного бізнесу.

“Вільна Преса” зібрала 8 головних нововведень закону.

1. Зарплату підвищать по чуть-чуть

Після того, як Рада затвердить бюджет на 2017 рік з показником мінімальної зарплати в 3200, дійсно станеться її підвищення. Але не для всіх.

Так як ставки бюджетників залежать не від мінімальної зарплати, а від мінімального тарифного розряду (його планується підвищити всього в 1,3 рази – до 1600 грн), то підвищення зарплат до 3200 відбудеться тільки для тих бюджетників, які повинні були за своєю тарифною сіткою отримувати менше як 3200 гривень.

У решти зарплата проіндексується в 1,3 рази.

Пояснюємо на пальцях.

Якщо сьогодні зарплата, наприклад, санітара становить 1500 грн, з 1 січня буде 3200. Якщо медсестра сьогодні отримує 2200, то буде 3200. Лікар сьогодні отримує 3200, буде отримувати 4160.

Істотне збільшення доходів відчують тільки самі низькооплачувані співробітники.

2. З приватників зрубають більше податків

Під позабюджетній сфері зарплати всіх співробітників також повинні бути підняті до 3200 гривень. Це призведе до зростання зборів прибуткового податку та єдиного соціального внеску.

Це обіцяє переведення працівників на неофіційне працевлаштування або масові звільнення.

Крім того, законом передбачено обов’язок підприємців на загальній системі сплачувати мінімальний страховий внесок за ЄСВ незалежно від того, чи отримано дохід в звітному періоді. Зараз підприємцям надано право (а не обов’язок) самостійно визначати базу нарахування ЄСВ, якщо відсутній дохід.

Сума ЄСВ не може бути меншою мінімального страхового внеску тільки за умови, якщо платник скористається цим правом.

3. Настануть скорочення

Справа в тому, що цей закон не встановлює підвищення фонду оплати праці бюджетних організацій. Якщо в бюджеті не буде передбачено підвищення фонду оплати праці бюджетних організацій або буде незначне підвищення, то керівники бюджетних установ будуть змушені або скоротити штат або перевести працівників на півставки.

4. Пенсії не підніматимуть і обмежать

Розмір мінімальної пенсії прив’язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатних. Він ніяк не корегується з мінімальною зарплатою. У проекті бюджету йдеться про підвищення пенсій на 10% за підсумками 2017 року. Тобто, пенсії збільшаться всього на 10%.

До 31 грудня 2017 року продовжено обмеження щодо максимального розміру пенсії в розмірі 10 740 грн. .

5. Субсидій буде менше

Якщо люди отримають більшу зарплату, то розмір субсидії знизиться, а за комуналку доведеться платити вище. Комунальні платежі не повинні перевищувати 15% доходу. При зарплаті в 1500 – це було 225 грн. При 3200 – це 480 грн. За підсумком, реальний чистий дохід родини не зміниться.

6. Стипендії призначатимуть в ручному режимі

Закон скасував норму про прирівнювання мінімальної відстані стипендії до прожиткового мінімуму і ще одна норму – про показники кількості студентів, які мають право на отримання академічної стипендії. Ці показники Кабмін буде встановлювати в ручному режимі.

Відтепер студенти зможуть отримувати соціальні стипендії ВНЗ, виходячи з рівня доходу сім’ї та успіхів у навчанні. Академічні стипендії отримуватимуть ті студенти, які досягли значних успіхів у навчанні або наукової діяльності відповідно до критеріїв, встановлених Кабміном.

Кількість таких студентів буде визначати вчена рада вузу в рамках визначеного Кабміном загального відсотка студентів, які мають право на отримання академічних стипендій, і стипендіального фонду.

У перекладі на людську мову все це означає різке скорочення числа одержувачів стипендій, про що ми вже неодноразово писали. Їх залишать тільки найбіднішим і найуспішнішим по навчанню. На наступний рік, попередньо, планують позбавити стипендії 43% студентів. А в наступні роки, за планами Мінфіну, цей відсоток буде поступово скорочуватися до 15% до 2019 року.

7. Підприємства “замордують” перевірками і штрафами

Закон розширює перелік дій роботодавця, який будуть вважатися правопорушеннями:

– Не допуск до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – штраф у триразовому розмірі мінзарплати (9600 грн.);

– Не допуск до проведення перевірки, проведеної з метою виявлення працівників, які допущені до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

– Оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві;

– Виплата зарплати без нарахування і сплати ЄСВ та податків – штраф в стократному розмірі мінімальної зарплати (320 тисяч грн), встановленої законом на момент виявлення порушення.

8. Тотальне стеження за громадянами

Прийнятий документ також вносить зміни до законодавства про захист персональних даних. Відтепер Мінфін зможе отримувати будь-які персональні дані з будь-якого реєстру, без згоди на те фізичної особи.

Підставою для надання такої інформації, згідно з текстом закону, буде здійснення повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, матеріальної допомоги, субсидій, пільг та інших соціальних виплат.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading...

ВИБІР РЕДАКТОРА

У Сирії в провінції Хомс розбився військовий літак…

Гриценко: Порошенко тепер на гачку і залежить від…

Трамп стане продюсером реаліті-шоу Шварценеггера - ЗМІ

Обама зняв заборону на поставки озброєння союзникам в…

НОВИНИ

РЕГІОНИ

СТИЛЬ ЖИТТЯ

РОЗВАГИ

ПРО НАС

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • RSS
  • YouTube