Перемога Трампа зірвала дострокові вибори президента в Росії: "Дождь"

Україна - Сербія. Де і коли дивитися товариський матч

«
»

Чемпіонат світу з футболу 2018 року. Україна обіграла Фінляндію 1:0

В Одесі завершився матч відбіркового турніру першості світу між українською і фінською збірними.

У грі 21-й номер українців Олександр Зінченко

Збірна України в Одесі виграла матч 4-го туру відбіркового турніру ЧС-2018.

… Уже на 4-й хвилині Україна могла повести в рахунку, але м’яч після удару Кравця головою (навіс Бутко з правого флангу) прийняла на себе стійка. Втім, після цього хвилин на 20 гра втратила гостроту, проходила в основному в центрі поля, де намагалися закріпитися господарі, а гості їм в цьому заважали. Фіни часом пресингували навіть у наших воріт, змушуючи зазвичай спокійного Пятова виносити м’яч куди подалі.

У підсумку перший удар в площину воріт Фінляндії відбувся тільки на 23-й хвилині – це Коноплянка підібрав відскок перед штрафним і низом перевірив пильність Градецький – один з кращих воротарів Бундесліги був напоготові. Але на 25-й хвилині і він був безсилий, коли Кравець з двох метрів відправив м’яч у сітку, замкнувши на дальній стійці чітку передачу Коноплянки правої «шведів» – зовнішньою стороною стопи. Перед цим наш зоряний лівий півзахисник спритно обіграв захисника, опинившись з ним віч-на-віч після гарного взаємодії Коваленко і Соболя.

Для Кравця це був уже третій гол у трьох матчах відбору ЧС-2018, він наздогнав за цим показником Ярмоленко, який до цього теж забивав в трьох поєдинках поспіль, починаючи з Ісландії (з нею Кравець не грав). А Україна вийшла на друге місце в групі, випередивши Ісландію, яка сьогодні на виїзді програла Хорватії (0: 2). У Хорватії – 10 очок, Україна після голу Кравця вийшла на цифру 8, у Ісландії – 7, у Туреччині, яка обіграла Косово з рахунком 2: 0, – 5, у Фінляндії і Косово – по 1.

Фінів такий розклад явно не влаштовував, вони активніше пішли вперед і почали частіше з’являтися в нашому штрафному. На 33-й хвилині Пуккі підстеріг помилку Кучера, який не потрапив по м’ячу, але не зумів завершити вихід один на один з П’ятовим точним ударом – пробив поруч з дальньою стійкою. Наші відповіли ударами Коваленко (Градецький дістав м’яч в кутку) і Коноплянки (неточно), а Фінляндія на 45-й хвилині вперше в матчі потрапила у ворота наших воріт – Маттіла головою послав м’яч у руки П’ятову після навісу справа.

Видання “Вільна Преса” вело онлайн-трансляцію зустрічі.

На другий тайм гості випустили другого форварда – здоровенного (зростання – 197 см, вага – 97 кг) Маркканен, в позаминулому сезоні побував у другій команді «Реала». Він мав чудовий шанс, щоб зрівняти рахунок, але на 61-й хвилині не влучив під поперечину воріт Пятова, який вже лежав на газоні, за кілька секунд до цього відбивши неприємний удар Лода з правого краю. Півзахисника фінів на ударну позицію спокійно пропустили Зінченко і Коваленко.

Реакція Андрія Шевченка не змусила себе чекати – замість втомленого Зінченко тут же вийшов Ротань. Перестановки в грі збірної України напрошувалися – Фінляндія після перерви і виходу другого, дуже потужного нападника, заграла набагато агресивніше, використовувала фланги і навіси в штрафну, непогано контролювала м’яч. Потрібно було позбавити її всього цього і самим зайнятися творенням.

Але на 72-й хвилині Маркканен ще раз загрожував нашим воротам – м’яч після його удару головою пролетів поруч зі стійкою. У нас до чітких ударів по воротах у другому таймі справа не доходила до 80-й хвилині, коли Коноплянка розстрілював Градецький в упор після передачі Бутко з правого краю, але не зміг пробити кіпера. На 87-й підступно намагався потрапити з гострого кута Бутко – бив замість прострілу, проте кінцівка гри знову, як і в жовтні в Коньї, вийшла дуже нервовою.

Фінляндія була дуже наполегливою, але Україна вистояла. І піднялася на друге місце в групі. Наступний матч відбору ЧС-2018 ми зіграємо в гостях з Хорватією – 24 березня. А на 15 листопада в Харкові заплановано спаринг України з Сербією.