У Британії більше 1,5 тис. співробітників аеропортів оголосили страйк напередодні…

«
»

10 фактів про те, як потрапити на державну службу

“Вільна Преса” публікує вичерпну інформацію щодо процедури проведення конкурсів на посаду державної служби та безпосередні джерела, де розміщено перелік вакантних посад Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

Так вже склалося, що державні службовці в наших головах асоціюються з суцільним негативом, як то, наприклад, хабарництво, безпринципність та непрофесійність. Проте, вже сьогодні, завдяки впровадженню так званого «соціального ліфту» такі асоціації не мають під собою реального підгрунтя.

Вищезгадана система дає зелене світло тим громадянам, котрі мають бажання без зв’язків, а завдяки своїм знанням, вмінням та навичкам працевлаштуватися в органах юстиції. Про те, як звільнитися від скептичного мислення та вступити на державну службу поговорили з розробником системи «соціального ліфту» Станіславом Куценком.

Хто може бути державним службовцем?

Той випадок, коли говорити доведеться сухою мовою закону. Право бути державним службовцем мають громадяни України, яким виповнилося 18 років, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, які вільно володіють державною мовою.

Це правда, що Ви потрапили на керівну посаду Управління київської юстиції через відкритий конкурс?

Чесне слово (сміється). Наспраді, цей іспит для мене був, свого роду, експериментальним. Раніше, так само, як і більшість українців, я підозрював, що і у відкритих кадрових призначенням може бути корупційна складова. Однак, ні, не підтвердилося припущення. Система не дала збій і я переміг у конкурсі на зайняття вакантної посади керівника Головного територіального управління юстиції у місті Києві. За рік мені вдалося сформувати молоду амбітну команду фахівців, яка працює з повною віддачею та величезним бажанням. Всі ці люди так само, як і я, в свій час пройшли відкриті кадрові випробування перш ніж зайняти свої посади та почати працювати в нашому Управлінні. Сьогодні вони є представниками нового класу державних службовців.

Поділіться, будь ласка, власним досвідом: як вступити до лав державної служби?

Насправді, все легко і складно водночас. Якщо Ви вирішили стати новим обличчям державної служби, доведеться пройти передбачену законом процедуру. Від неї не втечеш!

Оскільки представляю я Головне територіальне управління юстиції у місті Києві, запрошуватиму до своєї команди. Всім тим, хто вирішив працювати задля забезпечення виконання Управлінням юстиції своїх функцій, потрібно слідкувати за оголошеннями щодо конкурсу на заміщення вакантних посад на офіційному сайті управління в розділі «вакансії». Також раджу підписатися на нашу офіційну сторінку в соціальній мережі Facebook.

Крім того, інформацію про вакантні посади Управління юстиції можна знайти на офіційному сайті Національного агенства України з питань державної служби, а також на найбільш популярних сайтах з пошуку роботи.

Які документи необхідно подати для участі у конкурсі на зайняття посад державної служби в Управлінні юстиції?

  1. Копія паспорта громадянина України.
  2. Письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі.
  3. Письмова заява, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону.

4.Копії  документів  про освіту.

  1. Заповнена особова картка встановленого зразка.
  2. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Куди нести всі ці документи?

До Управління кадрової роботи та державної служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, або як ми його називаємо між собою «відділ кадрів» – на Музейний провулок 2Д.

Відтоді, як пакет документів буде у «відділі кадрів», можете почати повторювати Закони України та готуватись до іспиту. Про час і дату проведення конкурсу ми нагадаємо Вам заздалегідь.

Як проходитиме конкурс?

Тестування на знання законодавства проходитиме в ДП “Національні інформаційні системи” за адресою вулиця Бульварно-Кудрявська, 4. Після завершення тесту система вираховує бали і Ви одразу дізнаєтесь результат, який буде виведений на Ваш комп’ютер.

Якщо Вам вдасться набрати необхідну кількість балів – Вам запропонують вирішити ситуаційні завдання. За їх результатами Вас запросять на відкриту співбесіду з конкурсною комісією, де, власне, і буде прийнято рішення щодо Вашої кандидатури.

Після цього, протягом п’яти календарних днів з дня оприлюднення результатів конкурсного відбору, кожному кандидату прийде письмове повідомлення про результати конкурсу.

Чи можна оскаржити ці результати?

Звісно! Рішення конкурсної комісії підлягає оскарженню. Учасник конкурсного відбору, який не погоджується з результатами конкурсу, повинен звернутися зі скаргою до суду (стосується державної служби категорії “А”) або до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби (стосується державної служби категорій “Б” і “В”).

Також варто врахувати, що скарга на рішення конкурсної комісії подається не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу.

В чому переваги роботи на державній службі?

Держава в особі державних органів – добросовісний роботодавець, який дбає про своїх співробітників. Всі без виключення державні службовці отримують лікарняний, відпустку, офіційну заробітну плату, мають нормований робочий день, можливість кар’єрного зростання та підвищення кваліфікації.

Крім того, державна служба надає можливість молодим та старшим спеціалістам отримати досвід, а разом із ним і конкуренту перевагу на ринку праці для приватних роботодавців.

Чи можу я розраховувати на кар’єрний зріст?

Так, звичайно, адже професіоналізм і ефективність органів державного управління значною мірою залежать від організації їх професійної кар’єри. Справді, перспективи кар’єрного розвитку є одним з головних чинників для утримання кращих працівників на державній службі, тому загальною тенденцією є той факт, що найчастіше державні органи залишають молоді і найбільш освічені кадри, а врахування їх професійних якостей під час просування по службі – головний мотивуючий фактор для поліпшення успіхів і кваліфікацій

Наостанок нашої розмови — ваші побажання усім молодим юристам, хто в процесі пошуку роботи.

По-перше, не потрібно боятися випробувань. По-друге, слід позбутися пострадянського способу мислення та навчитись об’єктивно дивитись на зміни в країні та в системі центральних органів виконавчої влади. Повірте, відкриті конкурси – це реальний шанс для вас здобути професійний досвід, долучитися до формування дійсно справедливої системи юстиції і, врешті-решт, переконатися, що це дійсно працює!

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading...

НОВИНИ

РЕГІОНИ

СТИЛЬ ЖИТТЯ

РОЗВАГИ

ПРО НАС

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • RSS
  • YouTube