В уряді рекомендують не оскаржувати програш України в СОТ по транзитному спору з РФ

Міжвідомча робоча група при Мінекономрозвитку рекомендувала утриматися від апеляційного оскарження у справі про обмеження Росією транзиту з України.

В уряді рекомендують не оскаржувати програш України в СОТ по транзитному спору з РФ

Міжвідомча робоча група при Мінекономрозвитку рекомендувала утриматися від апеляційного оскарження у справі про обмеження Росією транзиту з України.

Україні не варто заперечувати висновки Світової організації торгівлі (СОТ), яка визнала відповідними документами СОТ дії Росії щодо обмеження через свою територію транзиту українських товарів в Казахстан і Киргизстан.

Таку думку після вивчення звіту експертів СОТ у справі DS 512 “Російська Федерація – заходи з обмеження транзитного руху” висловила міжвідомча робоча група при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, поінформував 15 квітня сайт Кабінету Міністрів.

Група “прийшла до висновку про наявність в зазначеному звіті ряду істотних положень, позитивних для торгових інтересів України і всього міжнародного співтовариства”.

“Зокрема, публікація висновків групи експертів СОТ про наявність” надзвичайних обставин у міжнародних відносинах “є фактичним визнанням ще однієї міжнародної організацією в особі СОТ наявності збройного конфлікту між Україною і Росією. Крім того, висновки групи експертів СОТ дають можливість самій Україні відповідно до власними інтересами в разі такої необхідності застосовувати санкції проти Росії, керуючись певними експертами СОТ положеннями “, – сказано в повідомленні Кабміну.

У міжвідомчу групу увійшли представники Мінекономрозвитку, Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції, Міністерства інфраструктури, секретаріату Кабінету Міністрів, Державної фіскальної служби, “Укрзалізниці”, Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.

5 квітня СОТ опублікувала рішення групи арбітрів з приводу суперечки Росії та України через введені Москвою обмежень на транзит українських товарів до Казахстану і Киргизстану через територію РФ. У СОТ зробили висновок, що РФ не порушила жодного генеральну угоду з тарифів і торгівлі за 1994 рік, ні документ про приєднання до СОТ.

Спеціальні заходи з контролю діють в Росії з 1 січня 2016 року. Підписаний президентом РФ Володимиром Путіним указ встановив, що транзитні автомобільні та залізничні вантажоперевезення з України через російську територію здійснюються тільки з території Білорусі.

Це рішення керівництва РФ стало реакцією на початок дії з 1 січня 2016 року зони вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом. Спочатку заборона стосувалася тільки поставок в Казахстан, а з липня 2016 року транзитні обмеження поширили на Киргизстан.

У грудні 2018 року Путін продовжив дію указу до 1 липня 2019 року.

Україна неодноразово закликала Росію скасувати обмеження на транзит в рамках СОТ.

З проханням створити групу арбітрів України звернулася до СОТ 9 лютого 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WordPress 4 шаблоны