У Сумах в інституті професор читав лекцію про наркотики і про Зеленського

Професори Сумського держуніверситету Анатолія Опанасюка ректор вузу попередив про неприпустимість політичного впливу, повідомив нардеп від “Народного фронту”, член колегії Міністерства внутрішніх справ України Антон Геращенко. Перед цим нардеп опублікував відео з лекцією про кандидата в президенти України, шоумена Володимира Зеленського.

У Сумах в інституті професор читав лекцію про наркотики і про Зеленського

Професори Сумського держуніверситету Анатолія Опанасюка ректор вузу попередив про неприпустимість політичного впливу, повідомив нардеп від “Народного фронту

Професор Сумського державного університету, завідувач кафедри електроніки та комп’ютерної техніки Анатолій Опанасюк читав студентам лекцію про наркотики і кандидата в президенти України, шоумена Володимира Зеленського.

Про це 15 квітня у Facebook повідомив нардеп від “Народного фронту”, член колегії Міністерства внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Він також опублікував відео, зняте під час занять. На дошці при цьому видно портрет Зеленського.

“Лекція завідувача кафедрою електроніки та комп’ютерної техніки Анатолія Опанасенко. Тема лекції – чи приймає наркотики один з кандидатів в президенти. Дивно, чи не так?” – написав нардеп.

Він підкреслив, що “Україна поки ще тільки вчиться демократії”.

“Демократія – це в тому числі можливість кожного громадянина без погроз, обману, підкупу обрати того, кому громадянин довіряє. Чи можливо студентам в Сумському державному університеті вільно приймати рішення, за кого з кандидатів у президенти голосувати у другому турі виборів, якщо один з викладачів в робочий час, на лекції перед студентами, дає безсторонні оцінки одному з кандидатів? Або, може бути, це входить в навчальний план роботи завідувача кафедрою електроніки та комп’ютерної техніки Анатолія Опанасюка? ” – зазначив Геращенко.

За його словами, “прямої заборони в законі про вибори президента і законі про освіту на висловлювання своєї думки про кандидатів у президенти викладачами під час лекції … не існує, але є буква, а є дух закону, який не терпить насильства над вибором кожного “.

Нардеп зажадав від ректора університету прийняти до Опанасюку заходи дисциплінарного характеру, “щоб він на своїх лекціях займався прямими своїми обов’язками, а не агітацією”.

“Вважаю, що агітація в вузах повинна бути справою суто добровільною у вільний від навчання час, з рівним доступом всіх кандидатів до можливості проводити вільні зустрічі зі студентами і молоддю”, – написав Геращенко.

Пізніше він опублікував датований 15 квітня наказ ректора Сумського держуніверситету Анатолія Васильєва, в якому Опанасюка попередили “про неприпустимість надалі здійснення в стінах університету будь-яких дій, які можуть мати ознаки політичного впливу, як таких, що суперечать вимогам законодавства України та нормативній базі університету”.

“Нехай цей випадок стане прикладом для всіх студентів, як потрібно правильно реагувати на зловживання з боку викладача і того, як розумно відреагувало на це керівництво вузу”, – прокоментував Геращенко.

Зеленський і його конкурент, діючий президент України Петро Порошенко вийшли до другого туру виборів президента, голосування пройде 21 квітня.

3 квітня Зеленський запропонував Порошенко провести дебати на НСК “Олімпійський”, висунувши низку умов, одним з яких стала здача аналізів на алкоголь і наркотики. 5 квітня Зеленський і Порошенко здали зразки біоматеріалів. У той же день головний лікар київської міської клінічної лікарні “Соціотерапія” Володимир Ярий заявив, що психоактивних речовин в організмі Порошенко не знайдено, а лабораторія клініки Eurolab повідомила, що не виявила наркотиків в аналізах Зеленського. 10 квітня на НСК “Олімпійський” Порошенко повторно здав аналізи – на цей раз представникам Добровільної антидопінгової асоціації VADA. У штабі Зеленського заявили, що він не буде повторно здавати біоматеріали.

Радник штабу Порошенко Олег Медведєв говорив, що Зеленський здав не всі зразки біологічного матеріалу. “Кандидат Зеленський не здав волосся. А за версією [міністра охорони здоров’я] Уляни Супрун, саме дослідження волосся є ключовим для виявлення слідів наркотичних речовин, там вони зберігаються близько 90 днів”, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WordPress 4 шаблоны