«
»

У ПриватБанку заявили що від націоналізації їхні клієнти тільки виграли б

У Приватбанку прокоментували інформацію про свою можливу націоналізацію.

У банку заговорили про сплановану атаку на фінустанову

Зокрема, керівник IT-напрямку ПриватБанку Олександр Дубілет на своїй сторінці в Фейсбуці написав: “По-перше, що таке ця горезвісна “націоналізація”? По суті, якби це сталося, це була б проблема тільки для власників, але ніяк не для клієнтів. Більш того, клієнти від цього тільки б виграли, тому що вони отримали б додатковий захист своїх заощаджень від держави”.

“Але суті, на жаль, багато хто не розуміє. Для всіх “націоналізація”- це якась страшилка. “Сало краще переховати”- може подумати обиватель”, – додав він.

Він нагадав, що про націоналізацію заговорили вперше два роки тому, коли депутат Онищенко зареєстрував законопроект про націоналізацію ПриватБанку, і цю хвилю підхопив Інтер.

“Далі. Уявіть себе на місці глави НБУ. Як би ви проводили націоналізацію? Напевно, ви б постаралися провести її якомога швидше, без нагнітання, щоб не злякати вкладників і не розхитати і без того неміцний економіку нашої нещасної країни. Але що ми бачимо замість цього? конкретні люди і конкретні ЗМІ знову і знову лякають цією темою українців, запускають усілякі “витоки” і нагнітаючи ситуацію. Навіщо вони це роблять? Саме для того, щоб українці масово пішли до наших відділень і банкомати “переховувати сало”, – вважає Дубілет.

У свою чергу перший заступник голови правління ПриватБанку Олег Гороховський на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив, що поширення серед клієнтів ПриватБанку чуток про швидку “націоналізацію” банку є спланованою атакою на фінустанову.

“Сама по собі націоналізація не має для вкладників і клієнтів ніяких наслідків, так як просто призводить до зміни власників. Якби держава хотіла банк націоналізувати, то воно б діяло без зайвої публічності. Тут же все по-іншому: використовуючи нерозуміння громадянами суті націоналізації, розганяють паніку. і ми, на жаль, знаємо хто у цього замовник і чиїми руками це все реалізовується”, – зазначив Олег Гороховський.

За інформацією Олега Горохівського, банк спокійно сприймає чергову спробу інформаційної атаки, оскільки сьогодні в депозитному портфелі ПриватБанку більше 80% строкових депозитів, що виключає сценарій панічного відтоку депозитів раніше терміну.

“Може тут і не вибухають бомби, але тут теж проходить лінія фронту”, – додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна націоналізує ПриватБанк вже до початку листопада. Виділення коштів на ці цілі погоджено з Міжнародному валютним фондом і зафіксовано в Меморандумі про співпрацю. За неофіційною інформацією, питання націоналізації банку практично узгоджений з Ігорем Коломойським, однак умови поки невідомі. Ринок наповнений чутками про торги Коломойського і його політичних сателітів з президентом, про бажання Порошенко отримати контроль над телеканалом 1+1. Не виключено, що в процесі узгодження питання про націоналізацію ПриватБанку обговорювалися і проблеми боргів компанії “Укрнафта”.

У попередній раз про націоналізацію Привату повідомлялося 7 вересня. Самі банкіри інформацію не підтверджували, хоча в політичних колах про рухах з банком знали. “Це угода під тиском США і МВФ. Фонд зацікавлений в тому, щоб ключовий банк працював за їхніми правилами, і не міг використовуватися для політичного тиску, – вважає політтехнолог Андрій Золотарьов. – З іншого боку, Коломойському могли пообіцяти сприяння при приватизації – наприклад, Одеського припортового заводу”.

До слова, за даними “Вільної Преси”, ще в середині нульових частин земельних ділянок навколо заводу була скуплено структурами, близькими до групи “Приват”. “Це блокувало прихід інвестицій, оскільки не дозволяло розширювати потужності”, – заявив тоді наш співрозмовник в одеській адміністрації.

Крім того, повідомлялося, чи націоналізують ПриватБанк: чого злякалися інвестори. В папери фінустанови не хочуть вкладатися через нові хвилі чуток про націоналізацію структури.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading...

НОВИНИ

РЕГІОНИ

СТИЛЬ ЖИТТЯ

РОЗВАГИ

ПРО НАС

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • RSS
  • YouTube